TREIBBALL-HM

Váš mazlíček bude z Treibballu nadšený
 

Ahoj, jmenuji se Jiří Skala.

 TREIBBALL a jak to vlastně začalo?

V roce 2014 přišla myšlenka pořídit si psího parťáka a vlastně člena rodiny. Volba plemene byla rychlá a jednoznačná díky mojí manželce,která chodila na místní ZKO Heřmanův Městec cvičit Border Colii kamaráda a tohle plemeno mě prostě chytlo. Netrvalo dlouho a po výběru chovatelské stanice, přišel 20.12.2014 náš Jessík -Born To Be Wild Hardy Origin, dnes již chovný pes a řádný člen BCCCZ a také trojnásobný držitel titulu pes roku v TREIBBALLU 2017, 2018 a 2019.

 A nastala otázka: "Budeme dělat sport nebo bude Jessík jen parťák na výlety?" Sport - ale jaký? V jednom ze psích časopisů jsem četl poprvé v roce 2015 článek o treibballu a bylo jasno: jo zkusíme to. První setkání s treibballem proběhlo v Radíkově. Nás to nadchlo a Jessíka to bavilo. No a pak už to jelo, trénovat a trénovat, první závody rovnou v TRB 1L pak další závody a přišlo první mistrovství ČR a podařilo se získat titul MISTR ČR 2017 ve třídě TRB 1L. Na Mistrovství ČR 2018 jsme získali titul MISTR ČR ve třídě TRB 2L a v letošním roce na Mistrovství ČR 2020 máme titul 2.vicemistr ve třídě TRB 3L. Ale byly za tím hodiny a hodiny trénování. Naučili jsme se za krátkou dobu hodně a stále se učíme a získáváme nové zkušenosti.  Zároveň s tím přišla nabídka od našich trenérů, abychom předali naše zkušenosti nováčkům a pomohli s trénováním a rozšiřováním treibballové základny v ČR, působil jsem tedy jako trenér Treibballu v PESOPARKU v Praze, poté v Pardubicích a nyní v Heřmanově Městci. Kde již 4 rokem děláme maximum pro rozšíření tohoto sportu, pořádáme závody a výcvikové víkendy.

V roce 2019 přišel přestup do třídy TRB 3L a zároveň i rozhodnutí pořádat jarní závody a také MR ČR 2019 v Heřmanově Městci v areálu místního ZKO.  

V srpnu 2018 jsme si přivezli Marleyho (Follow Me Hardy Origin), druhého pejska border collie, parťáka, nového člena rodiny a další posilu treibballového týmu. V roce 2019 se Marley účastnil již jako závodník v přípravné kategorii TRB Z dvou závodů a to s velkým nadšením. 

Dále se společně věnujeme noseworku, trikům ale hlavně milujeme hory jak v ČR tak i v Rakousku a výlety jsou  naše krevní skupina. Pořádáme Sečskou tlapkiádu, se psem okolo Sečské přehrady a mnoho dalšího. Natáčíme podcasty, pořádáme ukázky Treibballu na různých akcích pro dětí až po seniory.

Neustále se věnuji rozvoji a podpoře tohoto sportu v ČR a snažím se o jeho rozšíření do podvědomí široké veřejnosti. 

Za poměrně krátkou dobu se tedy podařilo získat mnoho zkušeností v Treibballu a tyto nasbírané zkušenosti bych rád předal dále všem novým zájemcům a vybudoval silné zázemí tohoto sportu nejen v Heřmanově Městci ale i ČR.. Budeme se tedy těšit na nové zájemce a nadšence pro tento psí sport.

Naši sponzoři a partneři :